Напишите на английском в чем главная мысль мультика братец медвежонок 5-6 предложений
Заранее спасибо
Лингвистика
Помогите пожалуйста нужно написать главную мысль мультика братец медвежонок (на английском)
"Brother Bear" is Disney's animated adventure film. The film tells the story of a boy named Kenai, whose life changes dramatically after the Great Spirits transform him into a bear (in fact, the creature he hates most). If he wishes to be changed back into a human, he must travel to the place where the lights touch the Earth, that is, the Northern Lights. Along the way Kenai makes friends with a bear cub named Koda who helps him realize the real meaning of brotherhood. With a whole new view on life, Kenai makes a decision that will change his world forever: he discovers that he actually likes being a bear and feels that man and beast are part of some universal brotherhood.To sum up, the film is an unforgettable tale of courage, devotion and self-discovery.
it is impossible
Атамбай Аубакиров
Точно? (
Pedobear is a cartoon mascot that became a well-known icon through its usage on 4chan to signal moderators and other users that illegal pornographic content had been posted. Due to the widespread nature of its application, Pedobear has been often misinterpreted as a symbol of pedophilia and lolita complex, especially in the news media and law enforcement agencies.
Brother Bear this shit =)
Придумайте сами и в переводчик забейте
Михаил Ломов
Если вы сами когда-нибудь попробуете использовать онлайн-переводчик для выполнения учебного задания, или объяснения чего-либо иностранцу - я вам искренне сочувствую.
Единственный плюс из этого будет то, что больше вы такой ерунды советовать не будете.
this cartoon is clearly trying to promote the idea of love, friendship, loyalty and selfconsciousness. It is always difficul to realise who you are and what your role is (we can see it through the man who was trabsformed into a bear), especially if you lose everything. The cartoon says that it is very sinificant to be true to youself, jerish your folks and relatives even if its difficult for you. But after realizing who you are, you'll get more, than you've ever had.