Литература

Підскажіть будьласка твір на тему "Українське слово"

Твір на тему Українське слово
***sekosh*** ....
Володимир Миколайович Сосюра - представник високого поетичного свту, де пахнуть бл акац, палахкотять загравами донецьк ноч й цвте рзнобарв"ям Украна. Вн - тонкий лрик творець розгорнутих лро-епчних полотен.
Народився В. Сосюра на станц Дебальцеве (нин Донецько област) . За свом нацональним походженням Володимир Миколайлович - не укранець. По батьков вн - француз. Про це В. Сосюра неодноразово згаду у свох вршах споминах. Його батько, Микола Володимирович, за фахом кресляр, був людиною непосидющою й рзнобчно обдарованою, змнив багато професй, вчителював, працював сльським адвокатом, шахтарем.
Мати поета - Маря Данилвна Локотош - мадярка, робтниця з Луганська, займалася хатнм господарством.
Дитяч роки майбутнього поета минули у с. Третя Рота (нин м. Верхн) , у старй хворостянц над берегом Днця, де в однй кмнатц тулилися восьмеро дтей батьки. Одинадцяти рокв В. Сосюра йде працювати до бондарного цеху содового заводу, потм телефонстом, чорноробом. Початкову освту здобува пд опкою батька, зачитуться пригодницькою лтературою ( Майн Рд, Жюль Верн, Фенмор Купер) , вршами О. Кольцова та .Нктна. 1911 р. вступа до мнстерського двокласного училища у с. Третя Рота.
До зацкавлень дитячих лт Володимира належали Гомер Ф. Шллер, Т. Шевченко М. Гоголь, О. Пушкн та .Франко. А разом з ними - А. Блий, О. Апухтн, М. Вороний, О. Олесь, С. Надсон.
Сво перш поетичн спроби росйською мовою В. Сосюра вдносить до 1914 р. (ус рукописи загинули у роки Першо свтово вйни) . 1914 р. вн вступа до трикласного нижчого сльськогосподарського училища у с. Яма, але смерть батька (1915) змушу його залишити навчання й працювати на содовому завод учнем маркшейдерського бюро. Восени 1916 р. В. Сосюра повертаться до училища, аби пробути тут до буремно осен 1918 р.
Поет врить у революцйне оновлення життя разом з тим болсно, гостро реагу на драму громадянсько вйни, що вдбито ним у врш "Брат на брата"....
Игорь Переломов