Литература

Чому Портрет Доріана Грея є інтелектуальним романом?

"...не можна стверджувати, що "Портрет Доріана Грея" має риси інтелектуального твору лише завдяки вимогам видавця збільшити обсяг роману. Інтелектуалізм у літературі виявляється у схильності персонажів, оповідача, ліричного героя до розумових рефлексій, самоаналізу, у порушенні й художньому втіленні важливих проблем. Уже на початку твору читач бачить епіграф філософського спрямування, який змушують замислитись: "Митець — творець прекрасного.. .Глядача, а не життя — ось що, власне, відображує мистецтво... " та інші. А чого варті монологи одного з персонажів роману Генрі Уоттона! Своїми міркуваннями, пересипаними численними цитатами й метафорами, про недовговічність краси, про ілюзорність моральних засад, про нетривкість кохання він заворожує не тільки юного Грея, а й читача. Вартий уваги постійний аналіз Доріаном свого життя. У його роздумах автор ніби "жонглює" поняттями моралі, етики, психології, змушує нас задуматись над одвічними питаннями добра і зла, над проблемою життєвого вибору".
Повністю читати отут.

" "Портрет Доріана Грея" можна вважати взірцем інтелектуального роману кінця ХІХ століття. У цьому творі втілено найдорожчі для письменника думки, що визначали спосіб і стиль його власного життя. "Розкрити себе і втаїти митця - цього прагне мистецтво",- сказано в авторській передмові до роману. Але в ньому відчувається потужний струмінь автобіографізму, і саме суб'єктивність надає зображеному психологічної достовірності".
Повністю читати отут.

"«Портрет Доріана Грея» краще називати романом не «літературним» , а «інтелектуальним» , бо майже весь він пройнятий складною морально-естетичною проблематикою, а також питаннями, що стосуються культури в найширшому розумінні цього слова: крім літератури, тут йдеться про музику (Шуберт, Вагнер) , живопис, ювелірне мистецтво, історію костюма, садівництво. Оскар Уайльд нічого не повторює за іншими класиками світової літератури. Беручи їхній «матеріал» , він переосмислює його оригінальним чином, «примушує працювати» на виконання власного творчого задуму. В цьому плані Оскар Уайльд-романіст набагато випередив свій час, заклавши основи художньої свідомості наступного, XX ст. ".
Повністю читати отут.

Запомните на будущее: это русскоязычный сайт, вопросы здесь нужно задавать по-русски, тогда Вам ответят по сути, а не будут дурака валять.
Бакыт Молдагазина