Литература

нужен текст украинского автора ( на украинском языке) от первого лица.

Не могу вспомнить, кто именно писал произведения от первого лица. спасибо
Марко Вовчок. Інститутка.
"Люди дивуються, що я весела: надійсь, горя-біди не знала. А я зроду така вдалася. Уродись, кажуть, та і вдайся.. .Було, мене й б'ють (бодай не згадувать! ) - не здержу серця, заплачу; а роздумаюсь трохи - і сміюся. Бува лихо, що плаче, а бува, що й скаче, - то так і моє лишенько. Якби мені за кожною бідою моєю плакати, досі б і очі я виплакала. Батька-матері не зазнаю: сиротою зросла я, при чужині, у людях. Хоч не було діла важкого, - так забували про мене, чи я не голодна, не холодна, чи жива я... "
Коцюбинський Михайло. ІNТЕRМЕZZO.
"Лишилось тільки ще спакуватись.. .Се було одно з тих незчисленних "треба", які мене так утомили і не давали спати. Дарма, чи те "треба" мале, чи велике, - вагу те має, що кожен раз воно вимагає уваги, що не я їм, а воно мною уже керує. Фактично стаєш невільником сього многоголового звіра. Хоч на час увільнитись від нього, забути, спочити. Я утомився. "
У многих украинских авторов есть произведения от первого лица. Напирмер. МИКОЛА БАЖАН
МАЙСТЕР ЗАЛІЗНОЇ ТРОЯНДИ; Олександр Довженко, ВОЛЯ ДО ЖИТТЯ
Если не лень, полистайте этот сайт
укр. літ.
Vanya Shapovalov
Лучший ответ
Напиши, как ты провела лето - это и будет повествование от первого лица. И ты автор сего опуса.

Франка переваришь?
"Я бачив дивний сон - немов преді мною висока та стрімка.... "
Або Шевченко
" Дивлюсь - вже світає, край неба палає, соловейко в темнім гаю пісню починає..."