Здесь
www.bogoslovy.ru/list_akafist.htm
Акафист святителю Христову Филиппу, митрополиту Московскому и всея России чудотворцу
КОНДАК I
Избранный от Господа сил Российских первопрестольников преемниче, славным подвигом исповедничества, яко светило златозарное, озаривый [Ц] ерковь25 православную, чудесы велиими и нетлением твоих мощей от Бога прославленный, святителю отче наш Филиппе, величая дивнаго во святых Своих Господа, восхваляем тя с любовию, яко усерднаго пред престолом Господним молитвенника, чуднаго пастыря и мученика, и от всего сердца вопием ти:
Радуйся, святителю Христов Филиппе, исповедниче великий и преславный чудотворче.
ИКОС I
Ангельския силы радовахуся, святителю отче наш Филиппе, чистому и святому житию твоему, видяще, яко издетска кротость дивную, благочестие и святое послушание являл еси; мы же, благодаряще Господа, тако о тебе благоволившего, прославляем тя яко Божия избранника восхвалениями сими:
Радуйся, родителей твоих плод благословенный.
Радуйся, из млада Господа Бога возлюбивый.
Радуйся, в чистей молитве твоей пред Господем дитя незлобивое.
Радуйся, с отрочества житиями угодников Божиих сердце твое питавый.
Радуйся, служб Божиих неленостный посетителю.
Радуйся, книжнаго церковного учения искренний любителю.
Радуйся, наказанию [о] тца26 твоего духовного зело прилежавый.
Радуйся, пустошным играм, яже детей обычай, нимало же внимавый.
Радуйся, родителей твоих радость и утешение.
Радуйся, всех знаемых твоих похвало и удивление.
Радуйся, наш святый молитвенниче.
Радуйся, наш дивный учителю.
[КОНДАК] 27 II
Видел еси, святителю Филиппе, отрок млад сый, храмов Божиих благолепие, святых обителей украшение, честных мощей и икон святых от народа почитание, ярких свещей горение, фимиама воскурение и купно с материю твоею службами церковными зело умилялся еси, красоту же храмов Божиих вседушно возлюбил еси; и тако благочестиво возрастая, от юности твоея [О] течества28 [Н] ебеснаго29 искал еси, идеже Господь во славе, идеже непрестанная песнь: Аллилуиа.
ИКОС II
Разум твой учением слова Божия и молитвою умудряя, явился еси, святителю Филиппе, юноша благонравен, и за премногую твою добродетель излюблен был еси юным царем Иоанном, иже тя яко отрасль высокого рода приблизи к своему престолу царскому и многими почестьми тя украси; ты же, земную славу ни во чтоже вменяя, искушения земных почестей победил еси и о едином на потребу попечение имел еси, сего ради мы тебе радостно восхв [а] 30ляем тако:
Радуйся, от юности добрый и благочестивый рабе Христов.
Радуйся, благоговейныя матере твоея верный и послушный сыне и друже.
Радуйся, старцы и старицы добре почитавый.
Радуйся, нищия и убогия зело возлюбивый.
Радуйся, юношеских похотей победителю.
Радуйся, целомудрия р [а] чителю31.
Радуйся, церковных песен и Божественныя псалтири усердный любителю.
Радуйся, песен срамных, смехотворства и безчинства злаго нелицемерный презрителю.
Радуйся, всякую буесть юности отгнавый.
Радуйся, мудрость Евангельскую возлюбивый.
Радуйся, всех добродетелей вместилище.
Радуйся, благодати Божия искренний причастниче.
КОНДАК III
Силою благодати Божия влекомь, всем сердцем познал еси, угодниче Божий, суету жизни мира сего: того ради внимание к себе царево видя и общение со избранными слугами того имея, услады душевныя в сих мирских прелестех не обретал еси, но об иноческом житии в сердце твоем помышляя, молился еси о благодатней небесней помощи, и тую в себе ощутив, благодетелю Богу радостно взывал еси: Аллилуиа.
Литература
Дайте акафист (ворд) апостолу Филиппу или 12-ти апостолам. В среду молебен, очень надо!
Тамара Порошина
Полный текст отправлен на почту
А что, Гугл у нас не котируется, аки сатанинская зараза?Вот отличный сайт http://www.bogoslovy.ru/list_akafist.htm
Непосредственно св. Апостолу Филиппу: http://pravznak.msk.ru/group_discussion_view.php?group_id=169&grouptopic_id=133 скопируете в Ворд.