Естественные науки
ПЕреведите на английский
Я хочу вам рассаказать о самой хорошей учительнице. Её зовут Светлана Вячеславовна. Она учила нас с первого по четрвёртый класс. Она заботилась о нас как о своих собственных детях. Наша учительница была доброй, отзывчивой, помогала нам в трудных ситуациях. Светлана Вячеславовна осталась лучшей учительницей в моей жизни.
Я бы подправил предыдущего оратора (но подызменив изначальное сообщение) так:
I would like to tell you about the best teacher I’ve met in my life. Her name is Svetlana Vecheslavovna. She taught us since the very beginning, looking after us like after her own children. She always was very kind to us, helpful and always helped us when we need it. She was the best teacher I’ve ever met.
I want to tell about the best teacher I’ve met in my life. Her name is (Svetlana) в английском нет очества так что одного имени достаточно, но если вам надо дословно то Vecheslavovna. She taught us since the very beginning. She was caring about us as about her own children. She’s been very kind, helpful and always helped us when we need it. She was the best teacher I’ve ever met in my life.
I want to you рассаказать about the most good teacher. Her name is Svetlana Vjacheslavovna. It learnt us from the first on четрвёртый a class. She cared of us as about own children. Our teacher was kind, sympathetic, helped us with difficult situations. Svetlana Vjacheslavovna remained the best teacher in my life.
давай-ка сам)....www.promt.ru переводчик онлайн
I wish to tell to you about the most good teacher. Her name is Svetlana Vjacheslavovna. It learnt us from the first on the fourth class. She cared of us as about own children. Our teacher was kind, sympathetic, helped us with difficult situations. Svetlana Vjacheslavovna remained the best teacher in my life.
НО НЕ УВЕРЕН!