Самий знаменитий інструмент Гуцульщини - трембіта, яка виготовляється з модрини, але без сучків. Чомусь вважається, що краще всього підходить дерево, в яке вдарила блискавка. Деревину обтісують, вирізують серцевину і обвивають смужками березової кори. Трембіта може бути до трьох метрів в довжину.
На гірському пасовищі вона була своєрідними курантами, з допомогою яких ватаг кликав пастухів доїти овець. Однак, частіше трембіта була тривожним вісником. Наприклад, звук трембіти попереджав людей про наближення ворога. На Гуцульщині, коли помирає людина, чотири трембітаря стають спиною один до одного і трембітають на чотири сторони світу.
Не кожен міг виконати ритуал трембитания, тому трембітарі завжди займали особливе місце серед музикантів. Сьогодні цей інструмент звучить зі сцени. Екзотичним навіть для багатьох жителів України є музичний інструмент
дутка. Її роблять із шкури, обернутої вовною всередину, а в неї вставляють три трубки. Дутку. наповнюють повітрям і, випускаючи його, створюють звуки, перебираючи пальцями по діркам на одній із трубок. Дутка дуже схожа на шотландську волинку.
Ще якихось півстоліття тому в деяких місцевостях грали на флоярі або дутке під час читання псалмів над покійником, тому в народі розвинене боязливе ставлення до таких інструментів.
Вважається, що дримба (різновид варгану) - унікальний за своїми можливостями інструмент, з допомогою якого можна зцілювати і вводити людей в транс.
Кожен поважаючий себе гуцул завжди носив з собою бартку - топірець з металу або дерева з довгою ручкою, прикрашений орнаментом. Повість «Тіні забутих предків» і починається з дуелі на бартках, під час якої чоловіки вбивають один одного, що стало причиною ворожнечі між двома родинами. А далі - трагічна історія українських Ромео і Джульєти.
Багато предмети побуту гуцулів змушують задуматися про деяку схожість і навіть духовну спорідненість між гірськими жителями України та інших частин Європи - від Британських островів до Уралу Трембіта, флояра, бартка - це речі, які супроводжують гуцула протягом всього його життя, наповнюючи і прикрашаючи кожен день.
Естественные науки
як у повісті тіні забутих предків відображено народні звичаї ?
кияяяяя