Гідрографія
В межах області беруть початок численні річки, що належать до басейнів Ками, Тоболу і Уралу. Оскільки тут, в основному, їх верхів'я, тому вони маловодні. Річок завдовжки понад 10 кілометрів налічується в області 348, їх сумарна довжина складає 10 235 кілометри.
Протяжність понад 100 км мають всього 17 річок. І лише 7 річок: Міас, Уй, Урал, Ай, Уфа, Увелька, Гумбейка — мають в межах області довжину більше 200 км.
Велика частина території області відноситься до Обського сточища. На схід, до Тоболу і його притоків, течуть більшість річок Челябінського Зауралля: Синара, Теча, Міас, Увелька, Уй, Тогузак, Картали-Аят, Синташта та інші.
Річка Міас бере свій початок на східному схилі хребта Нуралі, тече спочатку між гір на північ, а потім, повернувши на схід біля Карабаша, перетинає лісостепову зону і впадає в Ісеть за межами області. Її довжина в межах області складає 384 км (з 658 загальної довжини) .
Регуляторами стоку Міасу служить Аргазінське і Шершневське водосховища. В наш час [Коли? ] 70-80% води річки Міас проходить через трубопроводи і лише 20-30% протікає природним річищем. Чотири п'ятих води Міас віддає на потреби народного господарства. Передбачається перекидання води в басейн Міасу з річки Уфи. Після здійснення проекту в Міаci кількість води подвоїться. Гідросистема будується разом з Долгобродськім водосховищем у верхів'ях Уфи.
Річка Уй бере початок біля відрогів Урал-Тау, тече на схід, перетинаючи всю область. Напрям її течії майже збігається з межею між лісостеповою і степовою зонами. Загальна довжина річки 462 км, з них 370 км — в межах області. Зліва Уй приймає крупну притоку — Увелку. Зливаються річки у Троїцьку. На Уї і на Увелькі споруджені дамби, які утворили великі водосховища для Южно-Уральської і Троїцької ГРЕС.
Степові річки Синташта, Картали-Аят і Тогузак у найсуворіші зими промерзають. У повені вода в них підіймається на 2 м.
[ред. ]
Населення
Прочее о городах и странах
В каком году образовалась Челябинская Область?
Челябинская область образована 17 января 1934 года.
Образована: 17 января 1934 года.
17 января 1934 года