Систематизація нормативно-правових актів здійснюється з метою:
Оберіть одну відповідь.
A. впорядкування та вдосконалення нормативних актів
B. розширення предмета правового регулювання
C. внесення змін та поправок до законів держави
D. подолання прогалин у нормативному матеріалі
Question 2
Балів: 1
Юридичними фактами слід вважати:
Оберіть одну відповідь.
A. рішення Верховної Ради України
B. рішення органів влади та місцевого самоврядування, що тягнуть за собою правові наслідки для суб’єктів правовідносин
C. конкретні життєві ситуації, з настанням яких норма права пов’язує виникнення, зміну або припинення правових відносин
D. факти прийняття нових політичних рішень та їх фіксація у статутах та програмах політичних партій, факти правопорушень, інші життєві факти та ситуації, що мають правомірний характер, характеризуються як соціально корисні
Question 3
Балів: 1
Характерними рисами правових відносин є:
Оберіть одну відповідь.
A. складаються із трьох елементів: зміст, суб’єкт, об’єкт
B. їх учасники є носіями суб’єктивних прав та юридичних обов’язків
C. виникають на підставі норм права
D. все вищезазначене
Question 4
Балів: 1
До соціальних норм, що класифікуються за способом встановлення та забезпечення дії, належать:
Оберіть одну відповідь.
A. політичні, локальні, державні, релігійні, тимчасові
B. корпоративні, моральні, релігійні, правові, звичаєві, традиційні
C. корпоративні, моральні, релігійні, правові, соціально-технічні
D. моральні, релігійні, соціальні, політичні, економічні
Question 5
Балів: 1
Позитивні права це:
Оберіть одну відповідь.
A. права, реалізація яких позитивно впливає на загальний розвиток суспільства і особистості
B. права, умовою повної реалізації яких є виконання державою свого обов’язку щодо сприяння їх використання
C. права, які надаються людині державою, реалізація яких повністю залежить від волі держави
D. права, які набули закріплення в нормативно-правових актах
Question 6
Балів: 1
Негативні права це:
Оберіть одну відповідь.
A. права, які не набули закріплення в нормативно-правових актах держави
B. права, існування яких розцінюється суспільством, державою або міжнародною спільнотою як негативне
C. права, реалізація яких не залежить від того, чи створила держава умови для їх реалізації, головним обов’язком держави є невтручання у сферу їх реалізації
D. права, реалізація яких негативно впливає на розвиток суспільства і самої особистості
Question 7
Балів: 1
Визначте в яких двох значеннях може розглядатися право:
Оберіть одну відповідь.
A. об’єктивному і суб’єктивному
B. публічному та політичному значеннях
C. значеннях системи права і системи законодавства
D. значенні закону і значенні звичаю
Question 8
Балів: 1
Охарактеризуйте співвідношення соціальних норм та норм права:
Оберіть одну відповідь.
A. соціальна норма є різновидом правової норми
B. кожна соціальна норма є правовою, але не кожна правова норма є соціальною
C. поняття соціальних норм та правових норм збігаються
D. поняття соціальної норми є більш широким, норми права це – різновид соціальних норм
Question 9
Балів: 1
Укажіть чим є постанова Верховної Ради:
Оберіть одну відповідь.
A. правовим звичаєм
B. юридичним прецедентом
C. нормативно-правовим актом
D. нормативним договором
Question 10
Балів: 1
Характерними ознаками кодифікації є:
Оберіть одну відповідь.
A. всі вищеназвані риси
B. здійснюється лише уповноваженими державними органами
C. є різновидом систематизації
D. завжди має офіційний характер
Прочие юридические вопросы
Право помогите
а вот хуi
Во-первых, в начале напишу ответы на то, в чем я уверена. То в чем сомневаюсь, дам в конце.
Юридичними фактами слід вважати:
Негативні права це:
A. об’єктивному і суб’єктивному
Укажіть чим є постанова Верховної Ради:
C. нормативно-правовим актом
Дальше есть сомнения.
D. все вищезазначене
Позитивні права це:
А вот здесь уменя есть сомнения либо то, либо то.
А воообще
Позитивное право, положительное право (лат. ius positivum) — право, действующее в данный момент. Основными чертами позитивного права являются выраженность в источниках права, установленных или признанных государственной властью, изменчивость и зависимость от воли законодателя. Позитивное право — официально признанное право, действующее в пределах границ государства и получившее закрепление в законодательстве, то есть это право, выраженное в законодательстве.
Позитивные права фиксируют обязанности государства, лиц и организаций предоставлять гражданину те или иные блага, осуществлять определенные действия по их реализации. Это право на социальную защиту, образование, охрану здоровья, достойный жизненный уровень и т. п. Для реализации этих прав нужны соответствующие материальные ресурсы и организационные структуры, свидетельствующие о демократичности политической системы общества.
Характерними ознаками кодифікації є:
точного ответа у меня здесь нет так что поищите сами.
Успехов.
Юридичними фактами слід вважати:
Негативні права це:
A. об’єктивному і суб’єктивному
Укажіть чим є постанова Верховної Ради:
C. нормативно-правовим актом
Дальше есть сомнения.
D. все вищезазначене
Позитивні права це:
А воообще
Характерними ознаками кодифікації є:
Успехов.