Домашние задания: Другие предметы
История происхождения человечества
Подкиньте пожалуйста пару теорий происхождения человечества. А если найдете какие то ссылки, (только украинским языком пожалуйста) 15 балов вам гарантировано.
Питання походження людства та власного народу завжди було в центрі більшості космогонічних концепцій будь-якої релігії. Присутня вона і в християнстві, де базується на біблейській історії походження людства та розселення нащадків Ноя 866. "Для вчених, що жили в інтелектуальному середовищі християнства, уявлялося привабливим не просто обґрунтувати походження слов’ян за допомогою Біблії, але і знайти в ній місця, які можна було б витлумачити як пряме свідчення існування слов’ян у найдавніші попотопні часи", — пише найвагоміший на сьогодні дослідник даної проблематики О. Мельников 867. Згідно біблійного тексту Ной мав трьох синів: Сима, Хама та Іафета (варіанти прочитання імені: Яфет, Афет) . Останній і вважається звичайно прабатьком європейців і частини жителів Азії.
Питання про походження людини завжди цікавило вчених. Довгий час серед фахівців, які займалися проблемою антропогенезу, був поширений еволюційно-стадіальний підхід. Однак кінець XX ст. знаменувався революційними змінами в поглядах на проблему антропогенезу. Збільшення джерельної бази, нові методики датування та генетичного аналізу палеоантропологічних матеріалів істотно розвинули й трансформували офіційну стадіальну концепцію антропогенезу в поліваріантну.
Стадіальним уявленням про антропогенез уже давно суперечили численні палеонтропологічні знахідки, які свідчили про одночасне існування кількох різновидностей гомінід, частина з яких виявлялась на узбіччі антропогенезу й вимирала, не лишаючи нащадків.
Теорія Дарвіна
В даний час побутують різні версії походження людини. Однак найімовірнішою і близькою до правди вважається теорія британського вченого по імені Чарльз Дарвін. Саме він вніс неоціненну лепту в біологічну науку. Його теорія заснована на визначенні природного відбору, який грає роль рушійної сили еволюції. Це природно-наукова версія походження людини і всього живого на планеті. Фундамент теорії Дарвіна сформували його спостереження за природою під час подорожі навколо світу. Розробка проекту було розпочато в 1837 році, а тривала понад 20 років. В кінці 19 століття англійця підтримав інший вчений-природознавець - А. Уоллес. Незабаром після своєї доповіді в Лондоні він зізнався, що саме Чарльз був його натхненником. Так з'явився цілий напрям - дарвінізм.
Послідовники цього руху сходяться на думці, що всі типи представників фауни і флори на Землі мінливі і походять з інших, раніше існуючих, видів. Таким чином, теорія ґрунтується на непостійність всього живого в природі. Причиною цьому є природний відбір. На планеті виживають тільки найсильніші форми, які здатні пристосовуватися до поточних умов середовища. Людина як раз і є таким істотою. Завдяки еволюції і прагненню виживати люди стали розвивати свої вміння і пізнання.
Теорія втручання
В основі цієї версії походження людини коштує діяльність сторонніх цивілізацій. Вважається, що люди є нащадками інопланетних створінь, які висадилися на Землю мільйони років тому. Така історія походження людини має відразу кілька розв'язок.
На думку одних, люди з'явилися в результаті схрещування інопланетян з прабатьками. Інші вважають, що всьому виною генна інженерія вищих форм розуму, які вивели гомо сапієнс з колби і власних ДНК. Хтось впевнений, що люди сталися в результаті помилки дослідів над тваринами. З іншого боку, вельми цікавою і вірогідною є версія про інопланетне втручання в еволюційний розвиток гомо сапієнса. Не секрет, що археологи досі знаходять у різних куточках планети численні малюнки, записи та інші свідчення про те, що античним людям допомагали якісь надприродні сили. Це стосується і індіанців Майя, яких нібито просвіщали позаземні створення з крилами на дивних небесних колісницях.
Також існує теорія про те, що все життя людства від походження до піку еволюції протікає по давно прописаної програмою, закладеною інопланетним розумом. Є й альтернативні версії про переселення землян з планет таких систем і сузір'їв, як Сіріус, Скорпіон, Терези і т. Д.
Еволюційна теорія
Послідовники цієї версії вважають, що поява людини на Землі пов'язане з видозміною приматів. Ця теорія на сьогоднішній день є найпоширенішою і обговорюваної. Виходячи з неї, люди походять від деяких видів мавп. Еволюція почалася в незапам'ятні часи під впливом природного відбору та інших зовнішніх факторів.
Теорія еволюції дійсно має ряд цікавих доказів і свідчень, як археологічних, палеонтологічних, генетичних, так і психологічних. З іншого боку, кожне з цих тверджень може трактуватися по-різному. Неоднозначність фактів - ось що робить цю версію на 100% вірною.
Теорія втручання
Еволюційна теорія