Домашние задания: Другие предметы
Переведите пожалуйста с рус. яз. на англ. яз. Заранее спасибо.
1) Привет.2) Привет.1) Как жизнь?2) У меня все хорошо.1) Ты знаешь на Атакенте будет проходить очень интересная выставка, пойдем вместе?2) А какая тема выставки?1) Выставка посвящена восточному искусству.2) Да интересно, всегда мечтала попасть на такое мероприятие, всегда хотела узнать о восточной культуре.1) После выставки можно погулять в парке. У тебя будет время?2) Скорее всего нет, потому что у меня после обеда фитнесс клуб, можно пойти в другой день? Давай созвонимся на следующей недели?1) Хорошо до встречи на выставке.2) Пока до встречи.1) Пока.
1) Hello!
2) Hello!
1) How are you?
2) I am fine.
1) Do you now about interesting exhibitiion on Atakenta, will we go together?
2) And what theme of an exhibition?
1) The exhibition is devoted east art.
2) Yes, it is interesting, i am always dreamt to get on such action, always wished to learn about east culture.
1) After an exhibition it is possible to take a walk in park. Will you have time?
2) Most likely is not present, because at me after a dinner fitness club, is it possible to go in other day? Give we will phone the next week?
1) Ok, to a meeting at an exhibition.
2) Good bye, to a meeting.
1) Good bye.
Не знаю правильно ли, но скорей всего да.
2) Hello!
1) How are you?
2) I am fine.
2) And what theme of an exhibition?
1) The exhibition is devoted east art.
1) Ok, to a meeting at an exhibition.
2) Good bye, to a meeting.
1) Good bye.
1) Greetings. 2) greetings. 1) as a life? 2) I'm fine. 1) you know on Atakente will pass very interesting exhibition, we will go together? 2) And what theme of an exhibition? 1) the exhibition is devoted east art. 2) yes it is interesting, always dreamt to get on such action, always wished to learn about east culture. 1) after an exhibition it is possible to take a walk in park. You will have time? 2) most likely is not present, because at me after a dinner fitness club, it is possible to go in other day? Give we will phone the next weeks? 1) it is good to a meeting at an exhibition. 2) while to a meeting. 1) while.
онлайн-переводчик для чего?