Домашние задания: Другие предметы
Помогите Пожайлуста....Маленький текст по английскому перевести.Пжжжжж
Привет Павел. Как поживаешь?что нового? У меня все хорошо. Жду с нетерпением лета. Недавно,у меня родилась сестра,я так счастлива.Она так быстро растет.Она очень похожа на маму. Почему ты так много учишься?Куда ты собрался идти после школы? Кстати,как твоя семья?Передавай привет своим родителям. Я так соскучилась по тебе.Хочу увидить тебя. Надеюсь,что скоро мы сможем встретиться. Когда ты напишешь снова мне?Жду твоего ответа. Аня. Переводчик переводит не очень(
Hi Paul.
How are you? What's new?
I'm good. I look forward to summer. Recently, my sister was born, I am happy.She is so quickly growing.She is very similar to my mother.
Why are you so much studying? "Where are you going to go after school?
By the way, how is your family? Regards to your parents.
I so miss you. I want to see you.
I hope that soon we will be able to meet.
When you write to me again? Waiting for your reply.
Anya.
How are you? What's new?
I so miss you. I want to see you.
Anya.
Переводчик Google поможет.
Hello Pavel.
How are you? What's news?
I'm fine. Wait anxiously summer. Recently, beside I was born the sister, I so happy. She so quickly grows. She much looks like ma.
Why you so much learn?Where you was going to go after school?
Apropos,as your family? Regards to your parents.
I so became bored on you. Want see you.
Hope that soon we shall be able be met.
When you will write once again me?Wait your answer.
Anya.
How are you? What's news?
I so became bored on you. Want see you.
Hope that soon we shall be able be met.
Anya.
Hi Paul.
How are You?What's new?
I am fine. Cant wait summer. Recently, my sister was born, I am so happy. She grows so quickly (Present Simple). She looks much as like (my?) mother (similar не канает) .
Why do you study so much? (Present indefinite) Where are going afer school (куда пойти после занятий в школе или куда поступить после ее окончания) ?
By the way, how is your family? Sent my regards to your parents.
I m so missing you. Want to see you.
Hope that we will see soon.
When will you write me again? Hope to hear back from you (take care, TTYL, till then).
Anya.
How are You?What's new?
I m so missing you. Want to see you.
Hope that we will see soon.
Anya.