Домашние задания: Другие предметы
помогите по украинскому языку.
Скласти речення за двома схемами, обраними вами з поданих. 1.( ), [ ], і [ ], ( ). 2. [ ], [ ], і [ ], ( ). 3. [...,( ), ..], і [ ], [ ]. 4. [ ], та [ ], [ ]. 5. [ ]: [ ], ( ), ( ).
Вот пример предложения ко второй схеме:
[ ], [ ], і [ ], ( ).
Нехай серця не знають супокою,
Хай обганяють мрії часу біг,
І наша юність буде хай такою,
Щоб їй ніхто не заздрити не міг.
(В. Симоненко)
То есть придаточное относится ТОЛЬКО к 3-му простому предложению, именно поэтому стоит в вашей схеме запятая перед і
(в предложении «Сонце світило яскраво, на небі не було жодної хмаринки і було тепло, тож я пішов гуляти надвір»
придаточное относиится ко ВСЕМ трем простым, поэтому запятая перед і не ставится. Схема к нему будет такая:
[ ], [ ] і [ ], ( ) – то есть вам не подходит.
К предложению «Я вирішив, що уже час робити уроки і взяв підручник, який лежав на столі» схема будет такая:
[ ], ( ), ( ), то есть здесь всего ТРИ простых предложения, а вам надо ЧЕТЫРЕ) .
К предложению «А сталося це так: ми зустріли давніх друзів, що розповіли багато цікавого про ту історію, нагадали про наше спільне веселе минуле» схема такая:
[ ]: [ ], ( ), то есть там только ТРИ простых предложения, а вам надо ЧЕТЫРЕ.
Я не говорю на украинском, поэтому могла бы составить предложения по вашим схемам на русском, а вы бы перевели на украинский.
[ ], [ ], і [ ], ( ).
Нехай серця не знають супокою,
Хай обганяють мрії часу біг,
І наша юність буде хай такою,
Щоб їй ніхто не заздрити не міг.
(В. Симоненко)
4) Мені завжди щастило та доля допомогала мені при будь-яких обставинах, я тільки дивувався та радів цьому.
5) А сталося це так: ми зустріли давніх друзів, що розповіли багато цікавого про ту історію, нагадали про наше спільне веселе минуле
1. Я вирішив, що уже час робити уроки і взяв підручник, який лежав на столі.
2. Сонце світило яскраво, на небі не було жодної хмаринки і було тепло, тож я пішов гуляти надвір.
щось таке. може трохи коряво)