1. Чим приваблює інтимна лірика Лесі Українки?
2.Який пейзажний вірш Лесі Українки яскраво виражає неоромантичні тенденції? Доведіть своє твердження.
Домашние задания: Другие предметы
Пожалуйста, срочно помогите с укр. лит. по Лесе Укринке
«Чи не одинокий мужчина на всю нашу новочасну Європу», — так сказав про Лесю Українку її літературний побратим, Іван Франко. Лариса Косач (справжнє ім’я Лесі Українки-письменниці) заслуговує на таку характеристику, якщо під чоловічими пріоритетами мати на увазі мужність, силу Духа, стійкість, вольове начало, здатність до інтелектуальної праці, до масштабних узагальнень та історичних знахідок. Усе це незаперечно охоплює титул «дочки Прометея», тим більше якщо врахувати, що «прикута до скелі» — до своєї фатальної, на той час фактично невиліковної хвороби (туберкульозу кісток), ця талановита жінка змогла виявити себе у слові, поборюючи обставини, залишитися українкою, справжньою громадянкою оновлюваного суспільства.
Як воно все їй давалося — нам важко збагнути. Ще важче за цими войовничими латами побачити, що Леся Українка, окрім усього, була ще й просто жінкою. Так небагато — всього лише кілька поезій — розповідають про її інтимні почуття. Судячи з того, що пощастило прочитати із творчості і «про життя та творчість», найбільше значення у житті поетеси мали двоє чоловіків. Другий (виходячи із послідовності знайомств), Климентій Квітка, був її однодумцем, товаришем, порадником і— законним чоловіком. Перший, Сергій Мержинський, був її пристрасною любов’ю. Найкращі й нечисленні інтимні вірші Лесі Українки присвячені саме йому. Хоча їх продиктували, на жаль, горе, скорбота, страх перед утратою коханого. Це було як сліпучий спалах серед суворого життя амазонки.
Він помирав — а її від божевілля рятувала творчість. Драматична поема «Одержима» — плід цієї невимовно тяжкої ночі й Лесин порятунок, бо таки — вимовила. «Я її у таку ніч писала, після якої, певно довго жити буду, коли зараз жива осталась», — писала Леся. «Одержима» — про Христа і горду Міріам, котра так любила Його, що насмілилася не любити ворогів Христових (згадаймо біблійне «любіть ворогів ваших»). Поетеса справді бачила у своєму згасаючому другові Месію. Життям пожертвував заради соціалізму. І з її розпачу, з її скорботи за Мержинським, здається, зродилися слова одержимої Міріам:
Усі ви допустили, щоб Месія
Кривавий викуп дав за ваші душі.
І вам прийнять його було не тяжко?
http://tvory.br.com.ua/9364
Усі ви допустили, щоб Месія
Кривавий викуп дав за ваші душі.
І вам прийнять його було не тяжко?
http://tvory.br.com.ua/9364
Виолетта Тишанская
Спасибо большое, ты спасла мне жизнь
Виолетта Тишанская
Спасибо большое, ты спасла мне жизнь
Виолетта Тишанская
Спасибо большое, ты спасла мне жизнь