Домашние задания: Другие предметы
пожалуйста помогите перевести моё сочинение на румынский язык !
Для меня моя мама, самая добрая, самая любимая, самая лучшая женщина в мире . Я не могу точно описать портрет своей мамы, это как описывать свет и тепло солнечных лучей. Моя мама – это самый родной и любимый для меня человек. Она всегда поймет и поддержит меня, у меня нет никого роднее моей мамы! Я горжусь своей мамой! Портрет моей мамы – это портрет очень красивой женщины, которая все свое время и внимание отдает нам, своим детям. На ее лице всегда небольшая морщинка – от напряжения и усталости. У мамы добрые и ласковые руки, они все умеют. У мамы чуткое сердце, оно ни к чему не останется равнодушным. Нам всегда нужна мама, ее ласка, ее взгляд. Иногда она кажется такой беззащитной, что хочется подойти, обнять и защитить от всех бед и невзгод. Я без мамы очень скучаю, если с ней расстаюсь. Мне не хватает ее ласковой улыбки, ее нежных рук, ее доброго сердца. Моя милая мама – самая лучшая на свете. Она любит помогать людям, потому что милосердна и сострадательна. Со словом «мама» связано и само понятие «жизнь»
Pentru mine mama mea este cea mai bunătate, mai iubită, cea mai bună femeie din lume. Nu pot descrie cu exactitate portretul mamei mele, este ca și cum aș descrie lumina și căldura razelor soarelui. Mama mea este cea mai dragă și iubită persoană pentru mine. Mereu mă va înțelege și mă va sprijini, nu am pe nimeni mai drag decât mama! Sunt mândru de mama mea! Portretul mamei mele este portretul unei femei foarte frumoase care le oferă copiilor tot timpul și atenția ei. Există întotdeauna o mică ridă pe față -- de la stres și oboseală. Mama are mâini bune și blânde, pot face totul. Mama are o inimă sensibilă, nu va rămâne indiferentă la nimic. Avem întotdeauna nevoie de o mamă, de afecțiunea ei, de aspectul ei. Uneori, ea este atât de lipsită de apărare încât vrei să vii, să îmbrățișezi și să aperi de toate necazurile și greutățile. Mi-e foarte dor de mama mea dacă mă despart de ea. Mi-e dor de zâmbetul ei blând, mâinile ei blânde, inima ei bună. Mama mea dulce este cea mai bună din lume. Îi place să ajute oamenii pentru că este milostivă și plină de compasiune. Însuși conceptul de "viață" este legat de cuvântul "mamă".
Инес Веселова

Pentru mine, mama mea, cel mai amabil, cea mai iubit, cea mai bună femeie din lume. Nu pot descrie cu exactitate portretul mamei sale, descriind-o ca lumina si caldura de la soare. Mama mea - persoana cea mai dragă și iubit pentru mine. Ea înțelege întotdeauna și să sprijine pe mine, nu am nici o mai drag la mama mea! Sunt mândru de mama mea! Portretul mamei mele - un portret de o femeie foarte frumoasă, care tot timpul și atenția ei pentru noi, da copiilor lor. Fața ei este întotdeauna un pic rid - de la stres si oboseala. mama bun și blând mâinile mele, ei sunt capabili. inimă sensibilă mama, este nicăieri nu va rămâne indiferentă. Întotdeauna avem nevoie de o mamă, tandretea ei, ochiul ei. Uneori, ea pare atât de neajutorat, că vreau să merg, îmbrățișeze și să protejeze de toate necazurile și necazurile. Nu-mi e dor într-adevăr mama mea, dacă despărțirea cu ea. Mi-e dor zâmbetul ei blând, mâinile ei blând, inima ei un fel. Draga mama mea - cel mai bun din lume. Îi place să ajute oamenii, pentru că este bun și milostiv. Cuvântul "mama" este conectat și conceptul însuși de "viață"
BINE