Религия, вера

Вы молитесь? Какую самую сильную молитву вы знаете, пусть даже и по бумажке её читаете (т. е. не наизусть) ? Поделитесь

ко всему вышесказанному добавлю свою любимую
Ангеле Божий, Хранителю мой святый,
на соблюдение мне от Бога с небеси данный,
прилежно молю Тя:
Ты мя днесь просвети и от всякого зла сохрани,
ко благому деянию настави и на путь спасения направи. Аминь.
Светлана Повторейко
Лучший ответ
Молитва «Отче Наш» – это самая главная из молитв Христианства.
Отче наш, Иже еси на небесах! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должникам нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукавого. Ибо царствие Твое, и сила, и слава во веки веков. Аминь.
Знаю "Отче наш", "Богородица дево радуйся" и "Ангеле небесный", читаю или в церкви или дома перед иконами - к стыду не каждый день, а когда приспичит
не молюсь что -то я, в детстве молиться любила, искренне считала что все мои желания таким волшебным образом исполнятся)
знаю наизусть Отче наш, читаю когда астральная нечисть какая нибудь ко мне лезет, помогает, они бояться молитв
Господи Иисусе Христе, сыне Божий! прости меня грешную! (это самая короткая и действенная молитва)
Да.
Отче наш.
(Псалом 90:)
Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Рече'т Го'сподеви: Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него. Яко Той избавит тя от се'ти ло'вчи, и от словесе' мяте'жна, плещма' Свои'ма осенит тя, и под криле' Его надеешися: оружием обыдет тя истина Его. Не убоишися от страха нощна'го, от стрелы летящия во дни, от вещи во тме преходяшия, от сряща, и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тма одесную тебе, к тебе же не приближится, оба'че очи'ма твои'ма смотриши, и воздаяние грешников у'зриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси' твоему, яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках во'змут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою, на аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и: покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его: с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его, долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое.
Аня Сергеева
Владыко Господи Иисусе Христе, Боже наш,
вместе со Святыми Своими учениками и Апостолами плававший,
бурный ветер утишивший и повелением Своим волны на море успокоивший! Сам,
Господи, и нам сопутствуй в плавании, всякий бурный ветер утиши
и будь Помощником и Заступником,
ибо Ты - Бог благий
и любящий человеков
и Тебе славословие приносим,
Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
У нас у мусульман много сильных молитв.... Оят Аль Курси и Есин. Самые сильные молитвы...
ну например "Сон пресвятой богородицы" их 77 вариаций.
Валера Ильин
отче наш, на все случаи в жизни...
Akbota Shaidarova
"Отче наш" с детства. бабушка научила.
я читаю всегда "Отче наш","Богородицу","Царю небесный"
вчера сон видела, как НЛО налетели на нас и вроде как хотят истреблять.. так я во сне стала читать "Отче наш" вроде помогло, не убили ( я на полном серьёзе)
Господи, спаси и помоги! или хотя бы пронеси...
Елизавета ***
Богородице Дево, радуйся,
Благодатная Марие, Господь с Тобою,
Благословенна Ты в женах
и благословен плод чрева Твоего,
яко Спаса родила еси душ наших
Аминь.
Пресвятая Богородица, спаси нас.
А*
Аида ****
Молитва эта называется Господнею, потому что ее дал Сам Господь Иисус Христос Своим ученикам, когда они просили Его научить, как им молиться. Потому эта молитва - самая главная молитва из всех

Отче наш, Иже еси на небесех!

1. Да святится имя Твое.

2. Да приидет царствие Твое.

3. Да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли.

4. Хлеб наш насущный даждь нам днесь.

5. И остави нам долги наша, яко же и мы оставляем должником нашим.

6. И не введи нас во искушение.

7. Но избави нас от лукавого.

Яко Твое есть царство, и сила, и слава Отца и Сына и Святаго Духа ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Дай нам
Тихих, теплых дождей,
Светлых, теплых дней,
Пусть родится много пшеницы,
Пусть будут здоровыми наши дети,
Хорошими роженицами наши женщины,
Дай миру единение,
Каждому человеку любовь,
Как колодцы, дай всем добра,
Пусть добро льется рекой,
Пусть зайдет оно над дверью,
Пусть пройдет оно под дверью,
Ас
Асем
сильная молитва Отче наш, она должна идти от сердца
Иисусова молитва: Господи Иисусе Христе, помилуй мя грешного!
кто тебя слушать будет? кому мы нужны ?