Религия, вера

Почему не написаны молитвы к Адаму и Еве?

Исроэль Trishcuk
если ко всем писать молитвы, не хватит ни каких книг
Aleksandr Glagolev
Лучший ответ
потому-что это шушера.. мы -же ведем род от евреев))
Сейхан Seyhan
А они вообще-то святыми признаются церковью? У нас такими именами не называют.
Василий Попов Адам -- действительно очень редкое имя, а вот Ева сейчас не редкость.
Как их вообще в святых превратили, в уме не укладывается!

Акафист святым праотцем Адаму и Еве, прародителем рода человеческаго
Кондак 1
Избранному творению Божию, Адаму первому, прародителю нашему, со Евою, яже плоть от плоти и кость от костей его есть, воспоим, вернии, похвальная словеса. Вы же, аще и падшии иногда и рая лишеннии, обаче подвигом Новаго Адама, Евою второю в мир пришедшаго, спасеннии и на небеса возведеннии, молитеся о нас, чадех ваших, взывающих вам: Радуйтеся, Адаме и Ево, венче твари и красото вселенныя.
....Радуйтеся, назии и не стыдящиися; радуйтеся, ничесоже лишеннии. Радуйтеся, утомления не знающии; радуйтеся, смерти не причастнии. Радуйтеся, безсмертнаго Владыки чада; радуйтеся, веру Сему имущии. Радуйтеся, Адаме и Ево, венче твари и красото вселенныя.
Кондак 4
Бурю помышлений сумнительных имяше внутрь жена, не ведящи, каково есть слово сие. Видящи же, яко добро древо в снедь и яко угодно очима видети и красно есть, еже разумети, – вземши от плода его яде, и даде мужу своему, и ядоста. И отверзошася очи обема, и разумеша, яко нази беша, и сшиста листвие смоковное, и сотвориста себе препоясания, Богу же забыша пети: Аллилуия.

Вот так, совершенные, мудрые отвергли Творца, впали в преступление, не раскаялись, навлекли на человечество ужасы и страдания и на тебе, пожалуйте в святые!