Религия, вера

Какая есть молитва Николаю Чудотворцу?

Мне не удалось сегодня побывать в церкви в день Святого Николая. Подскажите, есть ли молитвы Николаю Чудотворцу?
Их несколько.

Молитва 1-я Николаю чудотворцу

О, всесвятый Николае, угодниче преизрядный Господень, теплый наш заступниче, и везде в скорбех скорый помощниче!

Помози мне грешному и унылому в настоящем сем житии, умоли Господа Бога даровати ми оставление всех моих грехов, елико согреших от юности моея, во всем житии моем, делом, словом, помышлением и всеми моими чувствы; и во исходе души моея помози ми окаянному, умоли Господа Бога, всея твари Содетеля, избавити мя воздушных мытарств и вечного мучения: да всегда прославляю Отца и Сына и Святаго Духа, и твое милостивное предстательство, ныне и присно и во веки веков.

Аминь.

Тропарь святителю Николаю, глас 4
Правило веры и образ кротости, воздержания учителя яви тя стаду твоему яже вещей истина; сего ради стяжал еси смирением высокая, нищетою богатая, отче священноначальниче Николае, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Кондак святителю Николаю, глас 3
В Мирех, святе, священнодействитель показался еси: Христово бо, преподобне, Евангелие исполнив, положил душу твою о людех твоих, и спасл еси неповинныя от смерти; сего ради освятился еси, яко великий таинник Божия благодати.

http://www.pravmir.ru/molitvy-nikolayu-chudotvorcu/
Юлия Егорова
Лучший ответ
молитва - это предмет сосредоточения и всё!
Maria Fedyanina
С праздником! Есть конечно молитвы святителю Николаю.
http://days.pravoslavie.ru/Trop/IT1635.htm
Почитайте, это интересно-
http://www.pravoslavie.ru/61692.html
Antonina Grinfeld
Грех молиться человеку, Богу надо молиться и Сыну Божьему -Спасителю нашему.
Иисус - кому молился??? -Всевышнему! Грех, очень большой грех молиться тому чему не молился Иисус!!!)
Нина Кокшарова
есть акафист Святителю
Тропарь, глас 4

Правило веры и образ кротости, воздержания учителя яви тя стаду твоему яже вещей истина: сего ради стяжал еси смирением высокая, нищетою богатая. Отче священноначальниче Николае, моли Христа Бога спастися душам нашым.

Кондак, глас 3

В Мирех, святе, священнодействитель показался еси: Христово бо, преподобне, Евангелие исполнив, положил еси душу твою о людех твоих, и спасл еси неповинныя от смерти; сего ради освятился еси, яко великий таинник Божия благодати.
Машуня, милая, молиться надо истинному Богу, которому все равно какими молитвами мы будем молиться, главное из сердца и искренне желая стать ближе к Нему. Перед молитвой, чтобы она была действенной, скажем так... надо просить у Бога прощения и простить всем людям все обиды только тогда Бог наши молитвы услышит. "Прости нам долги наши, как и мы прощаем должникам нашим"
Александр Невингловский Христиане до Вас 2000 этого не знали )) Спасибо