Насколько "способности" Украины покрывают потребности в газе и нефти.
Россия не может покрывать потребности до такой степени, чтобы ее "накрыли" полностью. В ином случае-можно говорить о том, что "не хватает"...Люси.
Общество
На сколько Россия покрывает потребности Украины в газе и нефти, полностью или не хватает?
Ну если умудряются воровать, значит полностью, для них наша нефть это средство обогощения и эту кормушку они хорошо стерегут.
На сколько Украина может закупать на столько и покрывает.
Найбольшае падзенне аб'ёмаў вытворчасці адбылося ў аўтамабільнай і нафтаперапрацоўчай прамысловасці.
У студзені-лютым 2010 года ў Беларусі найбольшае падзенне аб'ёмаў вытворчасці па падгалінах у параўнанні са студзенем-лютым 2009 года адзначана ў аўтамабільнай (на 22,0%) і нафтаперапрацоўчай (на 40,4%) прамысловасці, паведамляе БелаПАН.
Паводле дадзеных Нацыянальнага статыстычнага камітэта, падзенне аб'ёмаў вытворчасці адбылося ў машынабудаванні і металаапрацоўцы на 2,4% у адносінах да студзеня-лютага 2009 года, а таксама ў паліўнай прамысловасці, якая прадстаўляе нафтаздабываючую і нафтаперапрацоўчую падгаліны, - на 32,4%.
У хімічнай і нафтахімічнай прамысловасці вытворчасць за два месяцы бягучага года ўзрасла на 31,6%, у прамысловасці будаўнічых матэрыялаў і харчовай - на 8,1%, лёгкай - на 7,2%, лясной, дрэваапрацоўчай і цэлюлозна-папяровай - на 0, 2%.
Найбольшы прырост прамвытворчасці за студзень-люты 2010 года адзначаны ў хімічнай прамысловасці (на 33,3%).
У цэлым па прамысловасці ў студзені-лютым 2010 года аб'ём вытворчасці павялічыўся на 4,2% у параўнанні са студзенем-лютым 2009 года і склаў 21 трлн. 69,1 млрд. рублёў.
Асваров Валерик
Вы не поняли, я про Украину спрашивал, а про Беларуссию Вы уже ответили, спасибо. :-)