Интересуют настощие старинные украинские пословицы и поговорки (можно песни или стихи) на такой круг тем и вопросов
1) о том, что без самой крайней причины нельзя покидать родной край, Родину, что на чужбине счастья не будет
2) о том, что без самой крайней и веской причины не следует работать у нечестного начальника (или служить поганому барину) , а лучше найти более нравственную работу, даже если там будут хуже платить
Пишите на украинском. Можно без перевода.
Общество
Украинские пословицы и поговорки на тему Родины и тему Чести и Достоинства
1). Рідний край — земний рай. Де рідний край, там і під ялиною рай. Свій край, як рай, а чужа країна, як домовина. Дон Доном, а найкраще дома. Всюди добре, а дома найліпше. Кожному мила своя сторона. Нема нічого кращого в світі, як своя країна! За рідний край — хоч помирай! Без Батьківщини немає людини. Без калини немає України. Бережи Вітчизну, як око, і вона тебе завжди берегтиме. Будь-кому мила своя країна. Додому і кінь жвавіше біжить. За своїм краєм серце болить. За рідним краєм і в небі сумно. На чужій стороні й весна не красна. Не бувши на чужині, не оціниш по-справжньому рідної землі. Рідна земля і в жмені мила. Рідна земля - мов колиска золота. Можеш вибирати друзів і дружину, вибрати не можна тільки Батьківщину. Людина без Вітчизни, як соловей без пісні. Забудеш рідний край — твоє всохне коріння. Добре тому, хто в своєму дому. Кожна травичка на своєму корені росте. Жить — Вітчизні служить. Батьківщина - мати, умій за неї - постояти.
2).Краще вмерти стоячи, як жити на колінах.
Светлана Кашпирова
дякую
Хто не вскоче, тот москаль
Шо не пьянка - то "майдан"...ну чего с меня москаля взять?
- поцарював, поцарював та й втік,
- не з'ъм, так понадкусюю
- не вкраду, так хоч обісру
- не з'ъм, так понадкусюю
- не вкраду, так хоч обісру
Свого не цурайся, у чужого навчайся