Документы для путешествий

Снігові маси які рухаються та падають

пиши по-русски
Karakoz Turgynbaeva
Лучший ответ
Лавини. Лавиноопасным може вважатися схил 15-20 град., при товщині снігу близько 40 див. Бувають випадки сходу лавин і з більш пологих схилів 10-15 град.
Найбільша небезпека сходження лавин виникає при товщині снігу 50-70 см і крутизні схилу 25-50 град.
За формою початку руху лавини можна розділити на два типу:
1. Лавини з точки - сухі і мокрі.
2. Лавини від лінії - "снігові дошки".
Сухі лавини зазвичай сходять з-за незначного зчеплення між недавно випав або перенесеним снігом і щільною оледеневшей кіркою, що вкриває схил. Найчастіше сухі лавини з'являються в умовах низьких температур, коли щільність свіжого снігу становить менше 100 кг/кв. м. і більше. При цьому щільність снігової маси може досягати 150 кг/куб. м.
Мокрі лавини сходять при нестійкій погоді на тлі відлиг і дощів. Причиною виникнення мокрих лавин є поява водяній прошарку між шарами снігу з різною щільністю. Мокрі лавини значно поступаються за швидкістю сухим, не перевищуючи 50 км/год., але по щільності снігової маси, іноді сягає 800 кг/куб. м., вони випереджають лавини інших типів. Відмінною рисою лавини мокрого типу є швидке схоплювання при зупинці, яке часто робить рятувальні роботи трудноосуществимыми.
"Снігові дошки" - це лавини, механізм яких зароджується при змерзання частинок поверхневого шару снігу. Під дією сонця, вітру і тепла утворюється крижана кірка, під якою відбувається перекристалізація снігу. За утворилася пухкої маси, що нагадує крупу, більш щільний і важкий шар легко ковзає вниз при відриві шару від масиву, він захоплює за собою все більше і більше снігової маси: Швидкість "снігових дошок" може досягати 200 км/год, як і у сухих лавин.
Можливість сходу "снігових дошок" характеризується багатошаровістю снігової маси - чергуванням щільних і пухких шарів. Ймовірність їх сходження збільшується при різкому похолоданні, що супроводжується снігопадом. Досить незначного шару снігу, щоб стався відрив. Холод викликає додаткові напруження в верхньому шарі і, спільно з вагою снігу, відриває "снігову дошку". У місці відриву снігові дошки можуть бути висотою від 10-15 см до 2 і більше метрів.
У процесі свого руху лавини можуть переходити з одного типу в інший або становити комбінацію різних типів лавин, з-за різної щільності, вологості і температури зустрічних снігових мас. За характером руху лавини поділяються на:
Осовы - снігові зсуви, що сходять по всій поверхні схилу.
Стрибаючі - лавини, падаючі з уступів і полиць.
Лоткові - лавини, що проходять по жолобах, колуарам і зон вивітрювання гірських порід у вигляді борозен.
Лавины.
Мая Цепелева
С крыши, что-ли???
Сергей Гучко
Снегопад?