Які терміни охорони майнових прав і немайнових
прав авторів?
Дополнительное образование
Які терміни охорони майнових прав і немайнових прав авторів?
Стаття 437 ЦК та
ст. 28 Закону закріпили, що авторське право виникає з моменту створення твору.
Але строки чинності особистих немайнових та майнових прав є різними.
Щодо особистих
немайнових прав ст. 425 ЦК встановлює, що ці права є чинними безстроково, якщо
інше не передбачено законом. Обов'язок їх дотримання необмежено у часі лежить
на будь-якій особі.
Майнові права
інтелектуальної власності, відповідно до ст. 425 ЦК, є чинними протягом
строків, встановлених Кодексом, іншим законом чи договором. Законодавством (ст.
446 ЦК, ст. 28 Закону) визначено, що майнові права автора твору за загальним
правилом діють протягом усього життя автора та сімдесят років після його смерті.
Якщо твір було створено у співавторстві, цей строк обчислюється після смерті
останнього співавтора. Сімдесят років відліковується з 1 січня року, наступного
за роком смерті автора.
Для окремих
випадків Закон (ст. 28) передбачає спеціальні правила визначення строків
чинності майнових прав автора. Якщо особа автора невідома з тієї причини, що
твір було оприлюднено анонімно або під псевдонімом, строк дії авторського права
закінчується через 70 років після його оприлюднення. Але у випадках, коли
псевдонім не викликає сумніву щодо особи автора, діє загальне правило, і 70
років відраховується з 1 січня року, наступного за роком смерті автора. За
загальним правилом обчислюється також строк, якщо авторство твору,
оприлюдненого анонімно або під псевдонімом, розкривається не пізніше ніж через
70 років після оприлюднення твору.
Детальніше:
http://pidruchniki.ws/1211070845970/pravo/strok_chinnosti_avtorskogo_prava
Щодо особистих
на будь-якій особі.
Майнові права
за роком смерті автора.
Для окремих
70 років після оприлюднення твору.
Детальніше:
никого нет, я одна