Юля Кимолова

Какие вы бы вопросы задали при переезде в другой дом родителям?

Ответы
Юля Кимолова

я недавно проходила тему Houses and Homes и могу на английском свои составленнные только они на другой вопрос(извини если не помогу):Does your room have pleasant location or bad location?What your favourite room in your home?Our kitche is fairly large isn't t?Your home is clear, isn]t it?What floor doyou live on?How many windows in your home?yourflat is comfrtable for you?What rooms does your flat consist of?How many biggest room in your home?In what way do your room look(этот вопрос наверное не правильный)What is the biggest room in your home?How large is your parents room?Do you like your flat what can you say about it?It covfortable for you?What things does your room have?Does you share your room have?н