Маргарита Нейман

Диалог в фильме: - How do you do? -All right! Голос переводчика за кадром: -Как ты это делаешь? - Всегда правой! А каков ваш уровень английского?! 😂

Ответы
Ilnur Valie

правы буржуи. так и есть. первый раз обратил внимания...

Ilnur Valie

правы буржуи. так и есть. первый раз обратил внимания...

Саша Иванов

Я свободно владею шестью иностранными акцентами.

Саша Иванов

Грузинским татарским мордовским таджикским армянским йоркширским

Маргарита Нейман

И зачем последний?

Саша Иванов

На рынке он не нужен это я его так для души выучил

Андрей Будняев

я бы перевёл- суслика гоняю... так вернее.

Ел
Елена

Хороший уровень. Свободно общаюсь.

Маргарита Нейман

а чем именно занимаетесь?

Ел
Елена

Многопрофильная. Но в основном тур.бизнес и работа в барах и ресторанах. Выбирать то особо и не из чего.

Маргарита Нейман

Лучше чем в России?))

Ел
Елена

Не знаю. Уехала 20 лет назад. и не жалею.

Маргарита Нейман

Я лет 7 назад дико хотела в США, никогда не была патриотом своей страны. Затем прошло какое то время я начала испытывать симпатию к России, и только сейчас я полюбила ее всем сердцем,я поняла что так меня раздражало, не сама страна, а правительство, отношение к народу, страна то сильная и народ тоже, независимая, волевая, но к сожалению условия к существованию не очень. Сейчас вроде только только все начало налаживаться, и опять бах кризис, ну ничего выберемся,русские не сдаются)) А в Европе я хотела бы не жить, а иметь скажем недвижимость, где нибудь в Венгрии или Чехии))) Еще красиво в Шотландии, но много гемора с Брит визой, и перелетов прямых нет((

Lukagray

литл вери бед хулис шет😬

Stormbringer

at the level of port workers around the world....

Маргарита Нейман

Maybe whole world is using Americanism, but it doesn't means that everybody must to be illiterate))) And in this way I choose weird accent of Brits, )In most cases their speech is correct, and their language is more correct then American,because they native speakers, and Americans destorted their language. In fact we are inherently lazy,too lazy to understand correct Brits speech, so we choose something easier for our understanding and in this case is American english)))

Stormbringer

I work for my lack of my knowledge of the English language. And if you want to study living English, then read the Guardian, and do not listen to the English Lords)))))

Маргарита Нейман

😂 I don't care about English lords and english people at all...but I like Scots and Irish peoples, I have few friends in Scotland)))They different from Brits, I know it's United Kingdom of Great Britain Scotland and Northen Ireland but they hate brits and I understand why)))
genocide thing memorable...it's about Ireland...and the conquest of Scotland )))And this peoples hates Russians because there a lot of our nation in territory of GB, but in past they invaded everywhere and was normally))

Stormbringer

Celts hate the English, forgetting that their well-being, they are indebted to the British. I talked and worked with Cockney, they are not worse than the Celts, and even more friendly. Usually metropolis always do not like ... just like in Russia ... Tatars and other nationalities do not nourish love for Russian. It's just a fact !!!

Маргарита Нейман

Scots like Russians)) I know it) They very friendly and kind peoples))And Irish people deny the existence of their accent. They believe that their speech is understandable))

Николай Свирский

-как твои дела? -все ок?)))