Lt
Ltv-Tata

Заполните пропуски в следующих предложениях глаголом to have (в настоящем или прошедшем времени):
1)Excuse me, have you got a pen I could borrow?
2)Why are you holding(держите) your face like that? Have you a toothache?
3)You had a bicycle when you were a child?
4)“________ the time, please?” “Yes, it’s ten past seven.”
5)When you did the exam, ________ time to answer all the questions.
6)I need a stamp for this letter. _______ one?
7)“It started to rain while I was walking home.” “Did it? _____

Ответы
Маришка Ткач

У меня нет тяги к языкам, увы 😄

* А

я учила французский ((((

Lt
Ltv-Tata

фигово