Андрей Вересковский

мне нужно составить рассказ о свох одноклассниках на английском

можете что нить придумать (предложений пять) о чем рассказать плиз оч надо помгите

Марина Волкова(Лапенкова)

I know my classmates during some years. They are my favourite friends. We spend much time together. When the situation is difficult we help each other.I prefer to do my homework with them because I can explain something to my friend and somebody can help me to understand the difficult problems which I can`t decide. At lesure we walk,watch television, listen to the music etc