Сергей Гагарин

Помогите составить рассказ на тему - Плюсы и минусы телевидения на английском языке.

Вот скрин упражнения в котором есть материал. Главное составить шапку а дальше я сам смогу.

Дм
Дмитрий

There is no doubt, television is a marvellous invention. A good colour TVset has become an ordinary thing in the household today. Now it is difficult to imagine our life without television. But still, television has its advantages and disadvantages.

On the one hand, и перечисляете достоинства.
On the other hand, и перечисляете недостатки.

To my mind, и делаете вывод