Ир
Ирина

Дорогие, аглоговорящие сограждане. Прошу перевести...

Я хотел бы попросить тех кто занимается английским языком перевести небольшой контракт для меня. Виде те ли Гугл переводит не корректно, мне не у кого просить помощи потому прошу вас дорогие друзья. Те кто занимается и увлекается английским могут не плохо по практиковаться а мне вы окажете не оценимую услугу друзья. Видете ли я продаю решил попрадовать музыку на одном из английских сайтов и там я увидел следующий текс условий. Немогли бы вы его перевести.

Sell Exclusively and Receive 50% - 70% of Every Sale
Authors keeping their Envato marketplace portfolio unique start at a commission rate of 50%, moving up according to the number of sales they’ve made to a maximum of 70%. So the more you sell, the more you earn! If you opt for this program you:

You CAN sell other items on other sites, including your own.

You CANNOT sell the same items elsewhere.

Sell the Same Items Elsewhere and Receive 33% of Every Sale
Envato Marketplaces make a great distribution channel for items you are already selling elsewhere. As a nonexclusive author you will receive 33% of any sales made via our sites.
Your items do not need to be exclusively sold here, and if you wish you can at any time switch over to the Exclusive plan (providing your portfolio is adjusted so that items are uniquely sold here).

Заранее спасибо друзья!! !

Маргарита Митюхина

наглоговорящие или англоговорящие? Вам бы и русский подучить. .

Это развод какой-то. . Не ведитесь. . И чужую музыку вы продавать не можете..