Aigul Chonorova

Знатоки Английского языка можете дать транскрипцию к песне

A world designed by men in grey
The only colour that remains
How long will it last untill we fade away?
Machines
Concrete
Flowers under steel
Tell me if that really is worth living for
Give me fire
Give me hearts that beat
Healing for what makes us bleed
In our brave new world
Brave new world
You must close your eyes to see
Our new reality
In our brave new world
Brave new world
Bridges here are burning down
Debris and ashes all around
The truth is burried somewhere in the underground
Consume
Erase
Repeat it all again
Why don’t you strive for something beautiful?
Give me fire
Give me hearts that beat
Healing for what makes us bleed
In our brave new world
Brave new world
You must close your eyes to see
Our new reality
In our brave new world
Brave new world

Евгений Топилин

ə ˈwərld dɪˈzaɪnd ˈbaɪ [men] ˈɪn ˈgreɪ

ðiː ˈoʊnliː ˈkələr ˈðæt rɪˈmeɪnz

ˈhæʊ ˈlɔŋ wəl ˈɪt ˈlæst [untill] ˈwiː ˈfeɪd əˈweɪ?

məˈʃiːnz

kɑnˈkriːt

ˈflæʊrz ˈəndər ˈstiːl

ˈtel ˈmiː ˈɪf ˈðæt ˈriːliː ɪz ˈwərθ ˈlɪvɪŋ fər

ˈgɪv ˈmiː ˈfɪr

ˈgɪv ˈmiː ˈhɑrts ˈðæt ˈbiːt

ˈhiːlɪŋ fər ˈwɑt ˈmeɪks ˈəs ˈbliːd

ˈɪn ɑr ˈbreɪv ˈnuː ˈwərld

ˈbreɪv ˈnuː ˈwərld

ˈjuː məs ˈkloʊz jər ˈaɪz tə ˈsiː

ɑr ˈnuː riːˈælətiː

ˈɪn ɑr ˈbreɪv ˈnuː ˈwərld

ˈbreɪv ˈnuː ˈwərld

ˈbrɪdʒəz ˈhɪr ɑr ˈbərnɪŋ ˈdæʊn

dəˈbriː ənd ˈæʃɪz ˈɔl əˈræʊnd

ðə ˈtruːθ ɪz [burried] [somewhere] ˈɪn ðiː ˌəndərˈgræʊnd

kənˈsuːm

ɪˈreɪs

rɪˈpiːt ˈɪt ˈɔl əˈgen

ˈwaɪ [don’t] ˈjuː ˈstraɪv fər ˈsəm(p)θɪŋ ˈbjuːtɪfəl?

ˈgɪv ˈmiː ˈfɪr

ˈgɪv ˈmiː ˈhɑrts ˈðæt ˈbiːt

ˈhiːlɪŋ fər ˈwɑt ˈmeɪks ˈəs ˈbliːd

ˈɪn ɑr [br]