Ел
Елена

Помогите правильно написать предложения на АНГЛИЙСКОМ без ошибок?

ПОМОГИТЕ ИСПРАВИТЬ ОШИБКИ, ЕСЛИ ОНИ ЕСТЬ:

1)I listen to my pronunciation when I am leaning new words and expressions.
2) I use bilingual vocabulary and sentens lists as well.
3) I decide to test for the followinf tasks : gap filling, transformation, multiple choise, sentence or dialogue completion.
4) I set aside 10 minutes, 5 ties a week, and practise their langugage skills.

Андрей Полозов

тут на русском то с ошибками хуярят а ты хочешь чтоб тебе на английском написали)))) ща напишут!!!