Ангелина Федоровых

Помогите составить предложения на английском, нужно отрицание и вопрос к каждому предложению на английском

Каждое утро иностранные инженеры при ходят в это минитерство.
2. Он не рабочий, он инженер. 3. Мы ходили в клую после занятий 4.Они говорят по английски 5.Я не всегда учу ноовые слова 6.Эти студенты пишут диктанты очень редко. 7.Она не часто пишет мне. 8.Мой друг работает в школе 9. Этот студент всегда делает домашнюю работу очень хоршо 10. Она работает много и обычно получает много хороших оценок. 11.Мой отец работает 6 дней в неделю

Дмитрий Желобецкий

1. Every morning foreign engineers come to this ministry. Who comes to this ministry every morning? Foreign engineers don't come to this ministry every morning.
2. He's not a worker, he is an engineer. Is he a worker or an engineer? He's a worker, he's not an engineer.
3. We went to the club after school. Where did you go after school? We didn't go to the club after school.
4. They speak English. Do they speak English? They don't speak English.
5. I do not always learn new words. Do you always learn new words? I always learn new words.
6. These students write dictations very seldom. How often do these students write dictations? These students don't write dictations very often.
7. She doesn't write me often. Does she often write you? She often writes me.
8. My friend works at school. Where does your friend work? My friend doesn't work at school.
9. This student always does his homework very well. How well does this student do his homework? This student doesn't always do his homework very well.
10. She works a lot and usually gets a lot of good marks. Why does she get a lot of good marks? She doesn't work a lot and doesn't get a lot of good marks.
11. My father works 6 days a week. How many days a week does your father work? My father doesn't work 6 days a week.

Евгений Шувалов

hdfuerigyhrei8ygujrsedfgrdygfdszyrgfgsdagyredsyg7esrdyfgeur6qwaftregigatyherguesguyhesgauyrefguyewraguyrewaoiugyhejghejghkuehgkdjhgkadrhgijresdgiukrdsgkjersgjesrghreldighdsfjhgujdhfgkjdhfg