Анастасия Любимова

Кто силен в английском

Вставьте нужную форму глагола to be в настоящем времени.

They ...very clever children. Jane ...a student of economics. My son ...not student yet....they from Kiev? 1... not an economist. We ...in the shop now. Pete and Jake ...not German. She ...in the theatre today....your father a manager? I... at the University now.

Тимофей

They are very clever children. Jane is a student of economics. My son is not a student yet. Are they from Kiev? I'm not an economist. We are in the shop now. Pete and Jake are not German. She is in the theatre today. Is your father a manager? I'm at the University now.