Андрей Янин

Проверьте пожалуйста, маленькое письмицо на ошибки.

Hello, dear David!

I'm fine, I hope that you too. I'm very glad you liked the book about Pushkin. I want to help you and answer your questions. First, Pushkin spoke French with en 10 years, reading books and writing, it is true. Second, in the 19th century, not every child was educated at home, some had no education at all. Third, Pushkin liked to learn in their high school, but I like to learn
at my school.

From Katie.

Юлия

Hello David,
Thanks for your letter.I hope everything is OK with you. I am pleased you enjoyed reading the book I had sent to you. There are the answers to your questions about Pushkin. Yes, it's true that Pushkin could speak, read and write French at the age of 10, but in the 19th century not every child could get home education. Most of the children didn't have access to any education at all.
Pushkin enjoyed learning at special boarding school for boys near Saint-Petersburg. As for myself I like my school very much and really enjoy learning.
Wishing you all the best,
Katie.
P.S.
Hello, dear David! - не очень, так не пишут, лучше, как я написала
I'm fine, I hope that you too.- с себя не начинают, всегда сначала кто-то, а потом Вы.
Ну, и так далее, сами посмотрите))))

Анастасия

на троечку

Miss Creed

Да у тебя и с Русским языком проблемы.

Зафари Ильяс

Здравствуйте, уважаемый Давид!

Я в порядке, я надеюсь, что вы тоже .Я очень рад, что ты любил книги о Пушкине. Я хочу помочь вам и ответить на ваши вопросы. Во-первых, Пушкин говорил по-французски с ванной 10 лет, читать книги и писать, это правда. Во-вторых, в 19-м веке, не каждый ребенок получил образование на дому, некоторые имели никакого образования вообще. В-третьих, Пушкин любил учиться в школе, но я хотел бы узнать
в моей школе.

От Кати.

САМА ВИДИШЬ???

Дмитрий Смирнов

Hello, dear David!

I'm fine, I hope that you too. I'm very glad you enjoyed the book about Pushkin. I want to help you and I will answer your questions. First, Pushkin spoke French for 10 years, reading books and writing, it is true. Second, during 19th century not any child got education at home, some had no education at all. Third, Pushkin liked to learn in their high school, but I like to learn at my school.

Best regards, Katie.

А вообще, лучше бы вы по-русски тоже привели текст. Не везде понятно, что именно вы хотели сказать.