Чеботько Анна

Помогите пожалуйста, нужен перевод)

This is the key of the kingdom.In that kingdom there is a city.In that city there is a town.In that town there is a street.In that street there is a lane.In that lane there is a yard.In that yard there is a house.In that house there is a room.In that room there is a bed.On that bed there is a basket.In that basket there are some flowers.Flowers in a basket,Basket on the bed,Bed in the room,Room in the house,House in the yard,Yard in the lane,Lane in the street,Street in the town,Town in the city,City in the kingdom.Of that kingdom this is the key.

Антон

Это - ключ королевства. В том королевстве есть город. В том городе есть город. В том городе есть улица. На той улице есть переулок. В том переулке есть двор. В том дворе есть дом. В том доме есть комната. В той комнате есть кровать. На той кровати есть корзина. В той корзине есть некоторые цветы. Цветы в корзине, Корзине на кровати, Кровати в комнате, Комнате в доме, Доме во дворе, Дворе в переулке, Лейне на улице, улице в городе, Городе в городе, Городе в королевстве. Из того королевства это - ключ.