Артур

Помогите пожалуйста грамматически верно перевести текст с русского на английский !!!

1)В мире очень много иностранных языков и их всех нельзя знать, но есть языки, зная которые вы сможете говорить с 60% мирового населения.
Китайский
Арабский
Хинди
Английский
2)В путешествиях по миру непременно пригодиться знание иностранных языков и наверняка международного - английского. Это упростит вам поездку.
3) Досуг: Зная иностранные языки, вы можете смотреть TV на других языках, понимать смысл музыки, читать книги и журналы и т. п….

Роман Петухов

1)In the world there are many languages ​​and you can not know them all, but there are languages​​, knowing that you can say with 60% of world population.
2)In traveling around the world will certainly come in handy knowledge of foreign languages ​​and certain international - English. This will make your trip.
3)Knowing foreign languages​​, you can watch TV in other languages​​, to understand the meaning of music, read books and magazines, etc. ..

Элай

Many languages of the world and you do not know all languages but it is languages knowing you will be able to speak over 60% of world the pollution.
Cina
Hindy
English
2 You should knowlage of languages if you travelling of the world if you know international English it can help in your the trip
3.Free time. Knowing languages you can watch TV on another languages you can understand the another music and reading the books and magazines...