Юл
Юлия

основа піраміди прямокутник зі сторонами 6 і 8 см. Кожне бічне ребро піраміди дорівнює 13 см. Обчисліть висоту піраміди.

Константин Чернышев

АС -диагональ основания пирамиды АБСД, АС^ = АБ^ + АД^2 . АС ^2 = 36 + 64 = 100 .
АС = 10 (см) - по теореме Пифагора, АО = 10/2 = 5 см Высота КО находится по теореме Пифагора из треугольника АКО, где АК = 13 см - гипотенуза, АО = 5 см - катет, KO^2 = (13)^2 - (5)^2 = 144 KO = 12 см - высота пирамиды.