Нинок

английский текст русскими буквами кто может.. зарание благадарю!

Sport takes an important place in life. When you listen to the radio, you can hear sports news. When you open a newspaper, you find information about some game. Television programs about sport are also very popular. Sport helps people to keep fit. My favourite sport is swimming I alwoys take part in different competitions in this kind of sport.

Татьяна Рыбакова

Спорт тэйкс эн импотэнт плэйс ин лайф. Вэн ю листен ту зе рэйдио, ю кэн хьё спортс ньюз. Вэн ю оупен э ньюзпэйпер, ю файнд информэйшн эбаут сам гейм. Телвижинс програмс эбаут спорт а олсо вери попьюлэр. Спорт хэлпс пипл ту кип фёст. Май фаворит спорт из свимминг ай олвэйс тэйк парт ин дифферент компетишнз ин кайнд оф спорт.

Кристиночка

Это же извращение.. . тебя так никто не поймет..

Александр Кравцов

Да ладно уж.. . Хотя бы так.

Екатерина Акимушкина

Максим не все написал правильно

Спорт тейкс эн импортант плейс ин лайф. Вэн йу лисен то зе рейдио, юукен хиа спортс нюз. Вэн юу оупен а нюзпепар, ю файнд информейшон эбаут сам гейм. Телевижон програмс эбаут спот аре олсоу вери попюлар. Спорт хэлпс пипол (пипл) ту кип фит. Май фейварит спорт из свиминг ай олвейс тейк парт ин дифферент компенишонс ин зис кайнд оф спорт.