Юлия Кадова

у моего друга ошибка после mojang

----Minecraft Crash Report ----
// I just don't know what went wrong 😞

Time: 13.03.13 13:50
Description: Failed to start game

java.lang.NullPointerException
at java.util.ComparableTimSort.sort(Unknown Source)
at java.util.Arrays.sort(Unknown Source)
at cpw.mods.fml.common.discovery.DirectoryDiscoverer.exploreFileSystem(DirectoryDiscoverer.java:70)
at cpw.mods.fml.common.discovery.DirectoryDiscoverer.exploreFileSystem(DirectoryDiscoverer.java:76)
at cpw.mods.fml.common.discovery.DirectoryDiscoverer.discover(DirectoryDiscoverer.java:40)
at cpw.mods.fml.common.discovery.ContainerType.findMods(ContainerType.java:30)
at cpw.mods.fml.common.discovery.ModCandidate.explore(ModCandidate.java:52)
at cpw.mods.fml.common.discovery.ModDiscoverer.identifyMods(ModDiscoverer.java:103)
at cpw.mods.fml.common.Loader.identifyMods(Loader.java:338)
at cpw.mods.fml.common.Loader.loadMods(Loader.java:470)
at cpw.mods.fml.client.FMLClientHandler.beginMinecraftLoading(FMLClientHandler.java:161)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(Minecraft.java:410)
at asq.a(SourceFile:56)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(Minecraft.java:744)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.4.7
Operating System: Windows 7 (amd64) version 6.1
Java Version: 1.7.0_17, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 383087816 bytes (365 MB) / 502005760 bytes (478 MB) up to 1038876672 bytes (990 MB)
JVM Flags: 3 total; -Xincgc -Xms512m -Xmx1024m
AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
Suspicious classes: FML and Forge are installed
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
FML: MCP v7.26a FML v4.7.32.553 Minecraft Forge 6.6.1.524 Optifine OptiFine_1.4.6_HD_U_D3 5 mods loaded, 0 mods active
mcp [Minecraft Coder Pack] (minecraft.jar)
FML [Forge Mod Loader] (coremods)
Forge [Minecraft Forge] (coremods)
CodeChickenCore [CodeChicken Core] (coremods)
NotEnoughItems [Not Enough Items] (coremods)
LWJGL: 2.4.2
OpenGL: GeForce GTX 560/PCIe/SSE2 GL version 4.3.0, NVIDIA Corporation
Is Modded: Definitely; Client brand changed to 'forge,fml'
Type: Client (map_client.txt)
Texture Pack: faithful32pack.zip
Profiler Position: N/A (disabled)
Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: null

Оксана Радько

Ошибка чего??

Сергей Владимирович!

Было тоже самое короче обнови майн