Александр Карпухин

чи може виконувати роботу сила тертя ковзання? сила тертя спокою?

Сергей Суховерхов

блять чувак та ти просто ідіот!!

De
Denis

Смотрите определение работы через силу: это произведение силы на перемещение. В покое есть перемещение? - нету. Поэтому работа силы трения покоя всегда 0. А трение скольжения может совершать работу (отрицательную, т. е. отнимает кинетическую энергию у скользящего тела).

Денис Шкватов

. Чи може сила тертя спокою виконувати роботу? Якщо так, наведіть приклад.
Розв’язок. Може. Наприклад, коли людина піднімає вертикально лом, обхопивши його пальцями, роботу виконує сила тертя спокою, що діє на лом з боку руки.