Наталья Луканина

почему все предприятия мира переносят. производственные мощности в Китай ?

Анастасия

Дешевая рабочая сила, избавляются от проблем с экологией....

Александр Антошин

обратный процесс тоже имеет место, медом там не намазато

Алексей Скоробогатов

дешевая и дисциплинированая рабочая сила

Сашенька

потому что в нынешних условиях нет смысла их держать у себя, все равно никто их не отберет.

Алина Масликова

как сами думаете почему

Ленка Пичугина

Оскільки ви "Львів'янин", я дозволю собі відповісти українською)
Отже, деякі причини наступні:
1) Нижча собівартість виробництва, що дуже добре, наприклад, для галузей важкої промисловості
- дешева праця: робітники в Китаї попросять у роботодавців набагато меншу заробітну плату, аніж їхні колеги в Європі, Америці тощо, вони також не насткільки вимогливі щодо соціального пакету, якості організації праці тощо;
- доступ до природних ресурсів: Китай багатий на природні ресурси, які до того ж не достатньо задіяні у виробництві, тобто, є перспективи для розвитку ресорсно-орієнтованих галузей
2) Зручне географічне розташування Китаю дозволяє оптимізувати транспртні витрати на перевезення товарів на найбільші ринки світу як суходолом, так і морським шляхом
3) Розвинутим країнам вигідно переносити виробництва (заводи, фабрики) , які дають негативні наслідки для екології, в інші країни, а в себе залишати лише головні управлінські офіси, дослідницькі центри (тут діє схема "центр-периферія", де Китай виступає периферією)
4) Китай, очевидно, доволі відкритий для прямих іноземних інвестицій, особливо зважаючи на необхідність для нього мати дружні стосунки з країнами, куди він експортує свою продукцію, особливо США і ЄС, але останнім часом і рештою країн світу
5) Висока дохідність капіталу в Китаї + відносно непогані макроекономічні умови та сприятливе інвестиційне середовище в цілому

Костя Травкин

1) дешевая рабочая сила
2) хороший инвестиционный климат

Хотя наметилась остановка в этом процессе. Дешевая рабочая сила становится дороже и менее управляема

Валерий Зимин

в последнее время наоборот из Китая. не все так гладко, как кажется на первый взгляд.