Наталья Мардиева

помогите пожалуйста с английским! надеюсь на помощь тех, кто разбирается в английском. очень надо, урок уже во вторник!

заполните пропуски соответствующими модальными глаголами (must,should,would,ought to,needn't,can,could,may,might)1.They ...not do this work themselves.2.You ...take my dictionary.3.He ...to help them,they need his help.4.Your daughter ...have told about it.5.In winter we ...often skate.6.You .. not miss your classes.7. ..you play the piano before?

Ф.камень

could u play the piano before?