ulyana.prokopeva

перевидите текст на английский язык?

встречайте Живанилдо Виейра де Соуза. его кличка халк. он великий футболист. он играет за команду зенит. халк родился 25.07.1986 в бразилии. обычно он носит белую майку и чёрное трико. на матьче он надевает синюю майку с натьпясью зенит и синие шорты.

Илья Рабенко

возьми переводчик, да переведи!

Анастасия Мамаева

Это нужно сначала на русский как-то перевести)))

Сергей Лобанов

Meet Zhivanildo Vieira de Souza.The nickname is chalcone - the great futbolist..He plays for the team "Zenith". Hulk was born 07/25/1986 in Brazil. He usually wears a white shirt and black pants. He wears a blue T-shirt with "Zenith" and blue shorts on the match

Юр
Юрий

Meet Zhivanildo Vieira de Souza.ego nickname halk.on futbolist.on great plays for the team zenit.halk born 25.07.1986 in brazilii.obychno he wears a white shirt and black pants. matche he puts on a blue jersey with natpyasyu zenith and blue shorts.
НО слово "НАТЬПЯСЬЮ" сильно =)не переводимо))