Вера

помогите написать 5-7 предложений по- английски!!!! "Описание инопланетянина" пожалуйста! задали в школе 9 летнему сыну

Надо так примерно. Это иноплнетянин. Его зовут ...Ему 120 лет. Он зеленого цвета. У него четыре руки. Он имеет четыре ноги. У него три глаза и длинный нос. Он смешной и добрый.
Заранее спасибо.

У него большие уши и круглое лицо.

Елена Нащекина

This is extraterrestrial. His name is ...He is 120 years old. He is green. He has four hands. Also he has four legs. He has three eyes and a long nose. His ears are big and his face is round. He is funny and kind.

Ка
Катюша

This is alian.He is green color.He has a big eyes and ears.Also he has long hands and four fingers, He is very funny becouse he has a funny smile.I do not afraid him becouse he is shy and friendly. He is tall and has four legs

Владимир

Перевод