Оксана Леонова

помогите написать сочинение по английскому языку " каким я вижу будущее". 5-6 предложений

P. Sova

Мы видим будущее и рисуем его так как хотим. Оно бывает плохим и радостным. Оно может зависить от поступков человека. Но мы хотим чтобы будущее всегда было хорошим. С плохим будущим люди будут не рады.

Виктория Смоловская

We see the future and draw it as we want. Future can be sad or happy. It may depend on the actions of people. But we want the future has always been good. With bad future, people will not be happy. I hope that we will have a bright future. It will be no more wars in the world. Because of advances in science and technology humanity forever cleanse the planet of all debris. All people will live in harmony with the environment and nature.