Елена Левина

Помогите перевести текст на английский язык рна за помощь

Помогите перевести текст на английский язык, онлайн переводчики не то, там времена не правильно и .т
буду очень благодарна
Текст
В этом тексте рассказывается о том, что когда дети первый раз начинают заниматься живописью им требуется помощь. Нужно научить ребёнка чувствовать кисть и краски. Сначала ребёнок должен попробовать самостоятельно нанести пару штрихов и вы поймёте в какой помощи нуждается ребёнок .
Так же нужно правильно подготовить морально, отвлечься от всех дел, правильно подготовить рабочее место и тогда ребёнок получит много радости во время рисования

Де
Денис

Тут надо бы и русский подправить ...

Ри
Ринат

This text describes that, when kids for the the first time start (begin) to study painting, they need helping. You have to teach the child to feel the brush and the colour. First the child should try it for himself because a couple of strokes and you^ll see in what kind of assistance he needs.Besides he must properly be prepared morally to be aside from all other kinds of work.You have to prepare the place for his work and though the child will get a lot of joy during the time of drawing.

Александр

When the children the first time began to study painting,they need помощь. Need to teach the child to feel the brush and краски. First child should try it for yourself cause a couple of strokes and you will understand in what kind of assistance needs ребенок. As well must be properly prepared morally,aside from all the work, It is correct the work place and then the child will get a lot of joy in the time of drawing.