Алишер Шомурадов

Напишите 5-7 предложений на тему "Как ты провел бы Рождество или Новый Год (по английски)

Альфия Саитова

in the new year I would have eaten a sandwich with caviar and drank juice. talk to family. would look concerts on TV. watched fireworks. then noted that this was the new year and then ate a little and went to sleep.