Анастасия Ермакова

нужно сочинение как я провел лето на английском 5-10 предложений

Мария Ефремова

I spent my holidays very well. At the beginning of June I passed all my examinations with excellent marks and my parents gave me a present. This present was a new powerful computer! But I did not only stay at home. I went for a walk with my friends, rode by bicycle. It is so interesting to visit new places in the city, by riding bicycle.
In July I went to a tourist camp for children. I met many new friends there. We played many exciting games, sang different songs and took part in different competitions. It was very sad to leave the camp, but I didn’t feel bored at home.
I went to the river with my father. We swam, sunbathed and hunted for lizards there. I got a lot of energy by having a rest and I could do boring work. For example, read school literature and do other homework and hometasks.
Maybe, my summer holidays weren’t very unusual, but I will remember them and look forward to the next ones.

Аня Иванова

А как ты провёл свое лето, что ты делал? Может ты всё лето проспал... если так, то это неинтересно.

Анна Самохвалова

нужно - так пиши.

Yulia Naumova

как я провела это лета