Ульяна Беляева

предложения по английскому. исправьте пожалуйста ошибки (если есть) 🙂

In my opinion, the the best a rest- on the sea. The sea- that very beautiful places.

Ег
Егор

Увижу английский, исправлю. Здесь его не ночевало.

Ел
Елышева

По-видимому, речь идет о лучшем месте для отдыха, коим, по мнению Натали-Натали, является отдых на море.

In my opinion, the best place for a holiday is the sea coast. There are a lot of beatiful places at the sea.

Ирина Золотова

In my opinion, the best place for the vacation is the seaside. второе предложение не очень понятно, но
может - There are a lot of beautiful places at the seashore - на побережье много красивых мест