Doniyor Uz

помогите составить 10 предложений на английском о здравоохранении в России. .

Дмитрий Лаврентьев

The time-proven system of baby and child care in Russia is unique and doesn't desrve to be dismantled.
Federal health care providers are better off financially than local clinics.
The advantage of General Practitioners over the existing health care system in Russia still remains debatable.
Generally, public health care in this country leaves much to be desired))