Cтуденты Оэф, Фф

Опишіть діяльність Катерини II в Україні.

Ка
Катик

У ряді самодержців Російськоїімперії багато сильних, вольових особистостей, політична та законодавчадіяльність яких справила величезний вплив на зростання не тільки Росії в цілому (в плані економіки, зовнішньополітичних відносин) , але й окремих соціальнихшарів, життя і культуру суспільства. Поступова модернізація життя в Росії,основний поштовх якій дала "європейська політика" Петра I, булапродовжена і іншими монархами, епоха яких зіграла не менш важливу роль уформування потужної Російської імперії. Российская імператриця Катерина IIбула владної законодавицею; в своєму управлінні державою вона прагнуладо реформ і внесла неоціненний внесок у розвиток і зміцнення Росії. Епоха їїправління (друга половина XVIII століття) виділяється істориками як окремий етапу розвитку імперії, так як саме Катериною II був проведений курс реформ всоціально-політичного життя Росії, спрямований на її модернізацію і міцнодержавну владу в країні. Ця законодавча діяльність імператрицівідповідала духу часу, новим європейським віянням та ідеям, які принесла зсобою в XVIII столітті епоха Просвітництва. 2.2 Прихід довлади Катерини 2 < Будучи за походженням німкенею, Е. II розуміла, що імператриця повинна перш за все захищатиінтереси Росії і не відступала від цього правила. 3.1"Наказ" та Комісія 1767 - 1768 рр. . < У січні 1765 року Катеринапочатку безпосередньо роботу над законодавчим проектом. Із самих першихначерків робота була своєрідною. Початковий текст майбутнього"Наказу" (у більшості - виписки з Монтеск'є, Люзака, "Енциклопедії", Беккаріа) був написаний по-французьки. Потім секретаріімператриці зробили російський переклад, який імператриця редагувала не меншетрьох разів, вносячи доповнення, переставляючи тексти місцями. Усі рукописи іКатерини, та її секретарів, що відносяться до "Наказу", збереглисядонині. 3.2Губернська реформа < Губернські установиімператриці Катерини II склали цілу епоху в історії місцевого управлінняРосії. У 1775 році вийшов у світ великий законодавчий документ"Установи для управління губерній". Відповідно до цьогодокументом вступило в силу новий адміністративно-територіальний поділ, буливнесені великі зміни місцевого управління. Ця система проіснуваламайже сторіччя. 3.3 Судовареформа < Дуже складно булосудоустрій. Вперше в Росії з'явився суд, відділений від виконавчоївлади, хоча і залежний від неї. Діяльність нових органів набула риссамоврядування, оскільки в ній брали участь місцеві жителі. Нові суди буливиборними. Окремо обиралися суду для дворян, міського населення і для тихселян, які не перебували у кріпацтва (кріпаків судив восновному сам поміщик) . Головна роль в цій новій судовій системі належалапоміщикам. Кожні три роки всі повітові дворяни мали з'їжджатися доцентральне місто повіту, щоб вибирати з-поміж себе місцеву адміністрацію --предводителя дворянства, капітана-справника, засідателів до судів, палати іінші установи. У результаті дворяни кожного повіту утворили згуртованесуспільство, через своїх представників впливати на управління справами повіту. 3.4"Жалувана грамота дворянству" < У 1785 році Катерина IIоприлюднила жалувану грамоту дворянству і в ній підтвердила всі його права, отримані від колишніх государів, наділивши новими. За Петра I дворянин мавобов'язком безстрокової служби і правом особистого землеволодіння, причому це правоналежало йому не тільки і не цілком. При імператриці Анні Іоанівнідворянин полегшив свою державну службу і збільшив землевласницькіправа. При Єлизаветі він досяг першого станових привілеїв у сферімайнових прав і поклав початок станової замкнутості. За Петра III здворян була знята службова повинність і вони отримали деякі особисті права. 3.5Ставлення до кріпосного права: < Які б волелюбні ідеї нісповідувала Катерина II, як би не було велике її бажання викорінити в Росії"кріпосне рабство", піти на радикальні заходи вона не вирішувалася.

Юрий Касмынин

не было никакой Катерины, Екатерина была. И Миколы дрУгого теж не було, а був Николай дрУгий. Только один иностранный язык переводит имена и фамилии, это -- певуча мова квiтучей Укрiни. На месте Азарова я б оскорбился, шо его Миколой звуть.